S.S.S

Tercüme ile ilgili sıkça sorulan soruları sizler için derledik

Ekinoks Tercüme Bürosu olarak tüm resmi evraklarınızı kaşe ve ıslak imzalı olarak siz müşterilerimize teslim edebiliyoruz.

Yeminli tercüme , çalıştığı büronun aracılığıyla noter huzurunda uzman olduğu diller üzerinde yemin zabıtını alan tercümanlar tarafından yapılmaktadır. Ekinoks Çeviri olarak noter ve adliyeden yeminli çeviri hizmetleride sunmaktayız.

Bağlı olduğu tercüme bürosu aracılığıyla noter huzurunda uzman olduğu dil veya diller üzerinde yemin zaptı almasına “yeminli tercüman” denir.

Yemin belgesini almak için tercümanın öncellikle “Türkiye Cumhuriyeti” vatandaşı  olmalı ve hakim olduğu dilin eğitimini almış olması gereklidir.

Yeminli çeviriler talebe göre tüm resmi kuruşlarda geçerlidir. Konsolosluk, devlet daireleri, noterler vs..

Fiyatlandırmalar tercüme edilecek dosyanın konusuna ve hedef dile göre değişmektedir. Fiyatlandırma da karakter baz alınmaktadır. Minimum 1000(bin)karakter olarak hesaplama yapılmaktadır.

Ekinoks Çeviri olarak tüm resmi dillerde en uygun fiyatları sunmaktayız.  Öğrenci ve Öğretim görevlilerine %10 – %15 indirim sunmaktayız.

Yurt dışı bağlantılı bir firma olarakta tüm resmi dillerde çeviri hizmeti vermekteyiz.

Tercümeler başlıklar halinde ayrılmaktadır. Hukuki, Teknik, Finans, Edebi, Deşifraj, Akademik, Site Çevirisi, Tıp (Medikal) Çevirisi, Sözlü ve Simültane gibi…

Bunlarda kendi aralarında bölümlere ayrılmaktadır.

Hukuki Tercümelerde, Sözleşmeler, İmza Sirküleri, Dava dosyaları, idari şartnameler gibi..

Teknik Tercümelerde, Kullanma Kılavuzları, Teknik Şartnameler, Teknik ürün broşürleri vs..

Medikal Tercümelerde, Medikal ürünlerin kullanma kılavuzları, Reçetelerin tercümesi, İlaç tescil belgeleri, Hasta bilgileri gibi..

Bana mükemmel bir lisan ver, sana büyük bir millet teşkil edeyim.

Leibniz